Számítógépes gyártásirányítás II.

Ütemterv

Tekintse meg az ütemtervet az alkalmazott Informatikai Tanszék hírdetőtábláján.

Elektronikus változat letölthető: doc

Feladatkiírások

A félév során két önálló programozási feladatot kell megoldani. A feladatok beadási határideje az ütemterv szerint történik.

1. Feladat: Számítógépes NC programozás letölthető itt

2. Feladat: Robotprogramozás letölthető itt

Halasztást a feladat beadása előtt lehet kérni. Indokolt esetben 2-3 nap halasztás adható.

Ellenörző kérdések

Ellenörző kérdések megtalalhatok a linkre kattintva.

Irodalomjegyzék

S. A. BROWN, C. E. DRAYTOM, B. MITTTMAN:A Description of the APT Language pdf

A COSIROP robotprogramozói környezet használata letöltés pdf formátumban

MELFA IV Basic leírás letöltés pdf formátumban

MELFA IV Basic programozási segédlet magyarul doc

R.G.Askin; C.R.Strandridge: Modelling and Analysis of Manufacturing Systems. J.Wiley and Sons Inc. 1993.

E.A.Elsayed; T.O. Boucher: Analysis and Control of Production Systems. Prentice Hall. 1994.

G.Zörntlein: Flexiblel Fertigungs Systeme Hauser Verlag. 1987.

Bánhidi L.; Oláh M.; Gyuricza I.; Kiss M.; Rátkai L.; Szecső G.: Automatika mérnököknek. Tankönyvkiadó. 1992.

H.Gross: Electrical Feed Drives for Machine Tools. J.Wiley and Sons. 1983.

Tóth Tibor: Heurisztikus módszerek termelésprogramozási feladatok megoldására. Oktatási segédlet. 1994.

Erdélyi F.; Szakál L.; Tóth T.: Valósidejű gyártásirányító rendszerek illesztése CIM környezetbe. Oktatási segédlet, 1994.

Erdélyi F.; Tóth T.: Gyártórendszerek irányításának hierarchiája. Oktatási segédlet. 1995.

V.D.Hunt: Computer Integrated Manufacturing Handbook. Chapman and Hall. 1989.

Erdélyi Ferenc (szerkesztő): A termelés menedzsment Informatikai eszközei. Információs rendszerek. Phare tanulmány. I és II kötet. 1998.

Erdélyi F. Csáki T.: Kétgépes gyártócella működésének szimulációja. (Sicell 1.2, Sicell 2.1) Oktatási segédlet. 1989.

SIMPLE++ tutorial. AESOP Inc. 1994.

Ingyenesen letölthető Catia v5 segédletek

tanszek:oktatas:szamitogepes_gyartasiranyitas:hefopeloadas.ppt