Számítógépes gyártásirányítás I.

A gyártásirányítás hierarchikus felépítése. Gyártási rendszerek típusai, ezek belső struktúrája. Anyag- és információáramlás. A számító- gépes gyártás (CAM) fogalma, helye a vállalati tevékenységi modellben és a CIM rendszerében. Diszkrét folyamatok irányításának alapjai. Eseményvezérelt folyamatok. Érzékelők és beavatkozók. Logikai irányítás tervezése, ütemdiagramok, állapotdiagramok, üzemmódok. PLC-k funkciói, programozása. A számjegyvezérlés alapelve. CNC vezérlések belső struktúrája. Koordinátarendszerek, nevezetes pontok, korrekciók. NC programozás alapjai, az ISO NCL nyelv struktúrája. Pozícionáló rendszerek felépítése, működési elve, útmérők alkalmazása. Helyzetszabályzók rendszertechnikája. Helyzetszabályzók tervezése.

További információk a dokuwiki oldalon.